Кажи ТАК, по життю листопада 10, 2023
Родина як середовище безпеки: дві врятовані долі дітей

«Дорогі друзі, все у ваших руках! У вас є здатність рятувати дітей від сирітського життя. Ви можете буквально врятувати дитину від сирітства. Це не залежить від інших, це залежить від нас. Бог допоможе нам. не будьте байдужими до потреб дітей-сиріт, допоможіть забезпечити турботу батьків, яка назавжди змінить життя колишньої сироти!» – родина Шкребетів, люблячі батьки для дітей-сиріт.
Мільйони невинних українських дітей стали жертвами звірств, вчинених російськими військами проти українського народу. Деякі діти втратили домівку, багато втратили близьких, понад 100 дітей загинули від російських куль і ракет, інші були покалічені на все життя, а деякі були вбиті в утробі матері, не маючи можливості зробити перший вдих і отримати ім’я.

У той час, як цивілізований світ дає притулок українським жінкам і дітям, даруючи їм житло та люблячу підтримку, російська армія використовувала нелегальну зброю, руйнувала дитячі садки та школи, закладала незліченну кількість мін, нападала на школи та мирних жителів.

Ціле покоління вже травмовано війною, і знадобляться багато років, щоб залікувати рани та дати можливість українським дітям насолоджуватися повноцінним і щасливим життям, вільним від щоденного страху. Любляча сім’я – найважливіший фактор благополуччя будь-якої дитини, як у мирний час, так і під час війни.

Сімейне середовище пропонує безпеку, захист, сенс і загальний добробут. Дітям потрібна підтримка сім’ї, щоб впоратися з проблемами, нейтралізувати свої проблеми та отримати безумовну батьківську любов. На жаль, неспровокована агресія Росії в Україні різко збільшить кількість дітей без сімей. Кількість дітей-сиріт зростає щотижня, і «Мій Дім» їм прагне допомогти!

Розгляньмо біду двох маленьких братів українців, Максима та Віктора. Як усі звичайні діти, вони просто хотіли турботи та любові батьків у хорошому домі. Але ті, хто мав їх захищати, вчити і піклуватися, зрадили їх тричі. Перша зрада сталася, коли Максиму було два роки. Його мати проміняла сина на розваги, алкоголь і чоловіків. Соціальні служби були змушені забрати голодного, хворого хлопчика від недбалої матері та відправити до дитячого будинку Херсона. За 18 місяців перебування в закладі мати народила братика Віктора. Вона мала благословення бути прийнятою цивільним чоловіком із працьовитої та доброчесної родини. До спроб повернути Максима в родину долучилися її нові свекрухи. І це сталося. З’єдналися брати!

Однак мати не засвоїла своїх уроків і повернулася до колишнього життя, не маючи терпіння, витримки та любові. Вона знову відвернулася від хлопців і знову втекла, розірвавши свій цивільний шлюб. Вдруге за своє молоде життя Максим і Віктор потрапили до Каховського дитячого будинку. Знайшлися добрі люди, які вирішили надати братам прийомну сім’ю. Через важке життя хлопцям було важко дати раду. У них були конфлікти між собою та з біологічними дітьми в прийомній сім’ї. Поступово хлопці звикли до нових правил і обов’язків.

Розпочалося повномасштабне вторгнення. Херсон майже відразу окупували російські війська. Багато сімей були змушені покинути свої домівки. Максим і Віктор втратили не тільки прийомну сім’ю, але й віру в дорослих. Опікуни вирішили доставити Максима та Віктора до Херсонського центру соціально-психологічної реабілітації. Буквально кинули їх біля входу, кинули під ворота, як кошенят. Втретє брати опинилися в закладі. Що ще гірше, поруч летіли ракети, регулярно лунали вибухи та постріли. Це було страшно, моторошно, приголомшливо!

Попри щоденне насильство та небезпеки, пов’язані з війною, «Мій Дім» знайшов у місті Олешки чудових, люблячих батьків – Олександра та Галину Шкребетів. Подружжя вже успішно усиновило трьох дітей і було досвідченими прийомними батьками. Вони також володіли надзвичайною мужністю. Рідні батьки були боягузливими і віддали хлопчиків, але Олександр і Галина зустрічають цих двох маленьких «їжачків», як вони їх ніжно називали, з Христовою турботою і любов’ю.

У напружений період російської окупації родина Шкребетів пережила великий жах. У їхній будинок влучила ворожа ракета, вогонь знищив усе майно. Босі діти та їхні батьки втекли із зруйнованого будинку крізь бите скло та покручений метал. Але рука Господня захистила їх. Всі залишилися живими. Після цієї трагічної події почалася довга, небезпечна подорож з метою евакуації на підконтрольну Україні територію.

Родину Шкребетів гостинно зустріли у місті Красноград на Харківщині. Сім’єю опікувалася християнська церква. Нарешті законодавчо змінено статус дітей. Віктор і Максим офіційно є членами великої благочестивої родини Шкребетів. Скільки сили, витримки та батьківської мудрості від Господа виявили Олександр та Галина, щоб діти більше не дивилися злісно на цей світ через пережитий травматичний досвід. Натомість вони вміють з довірою дивитися на життя і вірять, що ми, дорослі, завжди будемо піклуватися про них, захищати та безмежно любити.

Повернутись
Зворотній зв'язок Звʼяжіться з нами по будь-яким питанням

Якщо у вас виникли питання щодо діяльності «Мій Дім» або ви бажаєте доєднатись до нас та стати нашим партнером, напишіть нам!

Або звертайтеся до нашого співробітника

По телефону: +38 068 813 26 16

Допомога
Партнери
Сім'я
Команда
Залишити заявку

Залишіть заявку на сайті і ми обов'язково зв'яжемося з Вами!


    Переверніть телефон